DIŞYÖNDER’in Gönderdiği Tabletler Hediye Edildi

26 Şubat 2021

Malatya Yeşilyurt İlçe Belediyesinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında öncülük ettiği 'Bir Tablet Bağışla Eğitimin Kalbine Dokun' kampanyasında Dış Ticarete Yön Verenler Derneğinden gönderilen tabletler, düzenlenen programda öğrencilere hediye edildi.
 
Yeşilyurt İlçe Belediye Başkanı Mehmet ÇINAR, Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Dr. Musa AYDEMİR, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed YALÇINKAYA ve muhtarların katıldığı programda, ‘Bir Tablet Bağışla Eğitimin Kalbine Dokun’ kampanyası çerçevesinde noter huzurunda yapılan çekilişte belirlenen öğrenciler tabletlerini aldılar.

Yeşilyurt İlçe Belediyesinin öncülüğünde gerçekleşen tablet bağış kampanyasını desteklediklerini ifade eden Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Dr. Musa AYDEMİR, “Uzaktan eğitim gören öğrencilerimize yönelik düzenlenen kampanyaya, Başkanlığını Dr. Hakan ÇINAR’ın yaptığı Dış Ticarete Yön Verenler Derneği aracılığıyla İstanbul ve Kocaeli’den gönderilen 70 adet tableti dağıtıyoruz. İnşallah bu tabletler eğitime katkı sağlar. Tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum.  Dış Ticarete Yön Verenler Derneği Başkanı Dr. Hakan ÇINAR ve üyelerine özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşilyurt İlçe Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “Bir Tablet Bağışla, Eğitimin Kalbine Dokun’ temalı Tablet Kampanyası’nda toplanan tabletlerin dağıtımı için noter huzurunda çekiliş yapmıştık. Yapılan çekiliş neticesinde asil ve yedek listede yer alan öğrencilerimize tabletlerini ulaştırmaya devam ediyoruz. Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürümüzün destekleriyle Dış Ticarete Yön Verenler Derneği tarafından toplanan 70 adet tablette kampanyaya bağışlandı. Bağışlanan tabletleri listede ismi bulunan öğrencilerimize bugün takdim edeceğiz. Çocuklarımızın yüzlerinde oluşacak bir tebessüm, dillerinden dökülecek dua ve güzel sözler her şeyden kıymetlidir. Kampanyaya 70 adet tablet bağışında bulunan Dış Ticarete Yön Verenler Derneği ile bu bağışların ulaşmasında katkı sunan Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürümüze teşekkür ediyorum” diye konuştu.