Bölge Müdürümüz

13 Kasım 2021Dr. Musa AYDEMİR
Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü
 

15.02.1971 tarihinde Çankırı’nın Çerkeş ilçesi Aliözü Köyünde doğan Musa AYDEMİR; ilk, orta, lise ve üniversite (Gazi Üniversitesi İİBF Gümrük İşletme) öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1991 yılında o zaman ki adı ile Maliye ve Gümrük Bakanlığı Kontrol Genel Müdürlüğü (Meri Risk Yönetimi Tasfiye ve Döner Sermaye Genel Müdürlüğü)’nde göreve başlamıştır.
 
1997 yılında Gümrükler Genel Müdürlüğüne Şef olarak atanmış, daha sonra Gümrük Müdür Yardımcısı ve Gümrük Müdürü olarak görev yapmıştır. Süreç içinde Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans, Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi Avrupa Birliği Ekonomisi Yüksek Lisans,  aynı üniversitede İşletme Anabilim dalında (Yönetim ve Organizasyon Anabilim dalında) Doktora yapmıştır. Görev süresince ve bir ila yedi gün arasında geçici görevli olarak Portekiz’den Güney Kore’ye birçok ülkede inceleme ve çalışma ziyaretlerinde yer almıştır.
 
2015-2016 Eğitim öğretim döneminde Kocaeli Üniversitesi Gölcük Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümü Güz döneminde Dış Ticaret İşlemleri, Dış Ticaret İşlemleri Muhasebesi, Serbest Bölgeler, Bahar döneminde ise Dış Ticaret İşlemleri II, Gümrük İşlemleri derslerini vermiştir.
 
Atatürk Havalimanı Kargo Gümrük Müdürlüğünde Gümrük Müdürü olarak görev yapmakta iken 01.08.2012 tarihli Bakanlık Makamı Onayı ile Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne Bölge Müdür Vekili olarak atanmıştır. Daha sonra Bakanlık Makamının 03.07.2014 tarihli Onayı ile Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Vekili olarak beş yılı aşkın bir zaman görev yapmıştır. 02.09.2019 - 08.06.2020 tarihleri arasında vekaleten yürüttüğü Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü görevine Cumhurbaşkanlığı Makamının  08 Haziran 2020 tarih ve 2020/264 sayılı kararı ile  asaleten atanmıştır.


Evli ve iki çocuk sahibi olup, İngilizce bilmektedir.