Bölge Müdürümüz Başkanlığında 6. İstişare Toplantısı Video Konferans Yöntemiyle Gerçekleştirildi

24 Kasım 2020

Bölge Müdürümüz Dr. Musa AYDEMİR başkanlığında; tüm iç ve dış bağlantı idare amirleriyle 24.11.2020 tarihinde yapılan İstişare Toplantısı,  Pandemi sürecinin devam etmesinden dolayı bir önceki toplantıda olduğu gibi Video Konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
 
Video Konferans ile yapılan toplantıya; Bölge Müdürlüğümüze yeni atanan Bölge Müdür Yardımcıları, Malatya Gümrük Müdürü, Malatya Gümrük Muhafaza Kaçak İstihbarat Müdürü, Malatya Tasfiye Müdürü, Kahramanmaraş Gümrük Müdürü, Sivas Gümrük Müdür Vekili, Elazığ Gümrük Müdür Vekili, Laboratuvar Müdürü ve Şube Müdürleri katıldı.
 
Toplantıda; Covid-19 sürecinde personel motivasyonu ile iş disiplinine daha da özen gösterilmesi, Risk analiz yöntemlerinin geliştirilmesi ve kaçakçılıkla mücadelenin etkin şekilde yürütülmesi, Tasfiye süreçlerin hızla tamamlanması ile yeddi  emindeki araçların hızla tasfiye sahasına çekilmesi/öncelikli tasfiyesi, Gümrük hizmetlerinin eksiksiz, süresi içinde yerine getirilip, sahaya tam hâkimiyetin sağlanması, genel olarak yaşanan gelişmeler ve önerileri vb. hususlar değerlendirilerek karara bağlandı.