Bölge Müdürlüğümüzün “26 Ocak Dünya Gümrük Günü” Kapsamında Ziyaretleri

29 Ocak 2021

Gümrük İşbirliği Konseyinin ilk kez toplandığı 26 Ocak 1953 tarihini hatırlatmak, toplumda gümrüklerin işleyişi hakkında farkındalık yaratmak amacıyla tüm dünyada 26 Ocak’ta kutlanan Dünya Gümrük Günü, arasında Ülkemizin de bulunduğu 183 üyesi bulunan Dünya Gümrük Örgütünce bu yıl, “Sürdürülebilir Tedarik Zincirlerindeki Canlanma, Yenilenme ve Dayanıklılığın Desteklenmesinde Gümrükler” temasıyla kutlanmasına karar verilmiştir.
 
2021 yılı 26 Ocak Dünya Gümrük Gününde Bölge Müdürlüğümüz pandemi süreci de göz önünde bulundurularak yapılan kısıtlı etkinlikler kapsamında; Bölge Müdürümüz Dr. Musa AYDEMİR, Bölge Müdür Yardımcısı Ramazan YURDUGÜL, Gümrük Müdürü Kadir KUTLU, Gümrük Muhafaza Kaçak İstihbarat Müdürü Akif LALE ve Gümrük Memuru Didem BAŞOĞLU’nun katılımıyla Sayın Valimiz Aydın BARUŞ ve Savcı Fatih Yaşar YÜCEL Makamlarında Ziyaret edilmiştir.
 
Sayın Valimiz Aydın BARUŞ’u ziyarette, Bölge Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında kısa bilgi veren Dr. Musa AYDEMİR, Bölge Müdürlüğümüze verdikleri destekler ve hüsnü kabulleri için teşekkürlerini iletti.
 
Sayın Vali Aydın Baruş ise Heyet nezdinde 26 Ocak Dünya Gümrük Gününü kutlayarak, tüm Fırat Gümrük ve Dış Ticaret çalışanlarını başarılı çalışmaları nedeniyle tebrik etti.  
Vali Baruş; “Gümrük personelinin mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat çalışan görevlilerimiz canla başla görevlerini sürdürdüğü ifade edilerek, onların sıkıntılarına çözümler bulmak, sorunlarına çözümler üretmek noktasında elimizden geleni yapacağız. Kendilerine yapmış oldukları başarılı çalışmalardan ötürü teşekkür ediyor, tüm Gümrük Teşkilatımızın Dünya Gümrük Günü’nü kutluyor ve bundan sonraki çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

Kaçakçılık Suçları ile ilgilenen Cumhuriyet Savcısı Fatih Yaşar YÜCEL ise ziyarette,  Bölge Müdürümüz nezdinde gümrük personelinin 26 Ocak Dünya Gümrük Gününü kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.