Bölge Müdürlüğümüz İle Yeşilyurt İlçe Belediyesi Arasında Protokol İmza Töreni

16 Nisan 2021

Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü Yerleşkesinde bulunan Sosyal Tesisin verimliliğinin artırılması amacıyla Ticaret Bakanlığı Makamının 06.04.2021 tarihli Onayı ile  Malatya ili, Yeşilyurt İlçesi, İkizce Mahallesinde 3 katlı sosyal tesis binasının Yeşilyurt İlçe Belediyesine geçici devri için protokol uygun bulunmuş imza yetkisi Bölge Müdürlüğümüze verilmiştir.
 
Söz konusu tesisin Bölge Müdürümüz Dr. Musa Aydemir ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın imzaladıkları protokolle sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere Yeşilyurt Belediyesine geçici devri gerçekleştirildi.
 
Bölge Müdürü Dr. Musa Aydemir, talep azlığı nedeniyle kapasitesinin çok azı kullanılan tesisin kamu yararına daha verimli kullanılması için geçici devri konusunda, bu aşamaya gelene kadar verdikleri desteklerinden ötürü Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN’a, eski Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent TÜFENKÇİ’ye, Vali Sayın Aydın BARUŞ’a ve sosyal tesisin daha aktif hale getirmek adına çalışmalar başlatacak olan Yeşilyurt Belediye Başkanı Sn. Mehmet ÇINAR’a teşekkürlerini iletmesinin ardından Yeşilyurt İlçe Belediyesine 3 yıl süre ile geçici olarak devrine ilişkin protokol imzalandı.
 
Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne ait sosyal tesislerin daha iyi hizmet vermesini sağlayacaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet ÇINAR, “Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğümüz tarafından yaptırılan İkizce mahallemizdeki sosyal tesislerimizin devri için bugün bir aradayız. Çok kaliteli, nitelikli ve birinci sınıf malzemelerin kullanıldığı buradaki sosyal tesislerimizi belediye olarak devrini alıp, bölgemizin turizmine katkı sunacak bir görüntüye ulaştırmayı hedefliyoruz. Son dönemlerde hayata geçen yatırımlarla yoğun bir şekilde tercih edilen Yeşilyurt’umuza gelen misafirlerimizi en güzel şartlarda ağırlamak adına burayı daha aktif hale getireceğiz, hayırlı uğurlu olsun. Bu tesislerin Yeşilyurt Belediyesine devri edilmesinde desteklerini esirgemeyen Ticaret Bakanımıza, eski Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent TÜFENKÇİ ile katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. İnşallah bu tesislerimizde bölge turizminin hareketlenmesine katkı sunacaktır.” diye konuştu.