26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kutlandı

Malatya Valisi Sayın Aydın BARUŞ’A '26 Ocak Dünya Gümrük Günü' Ziyareti

26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında; Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Havva EKSİLMEZ, Şube Müdürleri ve müdürlük personeli Vali Sayın Aydın BARUŞ’U makamında ziyaret etti.
 Ziyarette konuşan Fırat Gümrük Bölge Müdürü Havva EKSİLMEZ, Dünya Gümrük Günü’nün her yıl ayrı bir tema ile kutlandığını ifade etti. Bu yıl ki temanın “ Kesintisiz Ticaret, Seyahat ve Taşımacılık için Akıllı Sınırlar” olduğunu söyleyerek 26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nü kutlamak adına ilk olarak Valilik ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Eksilmez, çalışmalar hakkında da Vali Sayın Aydın BARUŞ’A bilgiler sundu.
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm gümrük çalışanlarının 26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nü kutlayan Vali Sayın Aydın BARUŞ, “Ticaret Bakanlığımız tarafından son yıllarda özellikle Gümrüklerimizin teknik olarak güçlendirilmesi, Gümrük Teşkilatımızın dijital imkânlarla donatılması çerçevesinde çok güzel gelişmeler kaydedildi. Bu anlamda da hem Türkiye’deki gümrük işlemlerinin hızlandırılması hem de dış ticaretteki etkinliğimiz açısından bu yapılan düzenlemeler son derece yararlı düzenlemeler oldu. Buradaki Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğümüz binasının da yapılması ve hizmete sunulması ile birlikte Malatya’nın dış ticaretinde de gümrük işlerinin hızlanması sağlanmış oldu. Bundan sonrada amacımız mümkün olduğunca ihracat işlemlerinin Malatya’dan gerçekleştirilmesi ve Malatya’daki sanayicimiz ve iş adamlarımızın kolaylıklardan istifade ederek daha hızlı, güvenilir dış ticaret yapmasıdır. Bu anlamda da sizlerin şimdiye kadar verdiğiniz emeklerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum, bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar diliyorum” dedi.
 
26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kutlamaları Kapsamında Atatürk Anıtına Çelenk Konuldu

26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında; Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Havva EKSİLMEZ, Malatya Gümrük Müdürü Kadir KUTLU, Tasfiye İşletme Müdürü Soner ALICI, Gümrük Muhafaza Kaçak İstihbarat Müdürü Ekrem BAYRAK, Şube Müdürleri ve personellerin katılımıyla Atatürk Anıtına Çelenk konuldu. Ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
 
Bölge Müdürlüğü Personeli 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kapsamında Düzenlenen Akşam Yemeğinde Bir Araya Geldi.

26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında; Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Havva EKSİLMEZ, Malatya Gümrük Müdürü Kadir KUTLU, Tasfiye İşletme Müdürü Soner ALICI, Gümrük Muhafaza Kaçak İstihbarat Müdürü Ekrem BAYRAK, Şube Müdürleri ve personellerin katılımıyla akşam yemeği gerçekleştirildi. Bölge Müdürümüz Havva EKSİLMEZ yemekte günün anlam ve önemine dair kısa bir konuşma yaparak personelimizin Dünya Gümrük Gününü kutladı. Ayrıca Bölge Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerde, yaptıkları başarılı çalışmalardan ötürü belirlenen personele Bölge Müdürümüz tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.