Bakan Yardımcısı Fatih METİN ve Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Bülent TÜFENKCİ; Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN ve Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent TÜFENKCİ, Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.
Dünya Gümrük Örgütü’nün Malatya’da gerçekleştireceği 13.PİCARD sempozyumu açılış törenine katılmak üzere Malatya’ya gelen Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent TÜFENKCİ ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Havva Eksilmez’den Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, bağlantılar ile Dış Ticaret noktasında bilgi aldı.
 Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü hizmet binasında yer alan başta Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü olmak üzere Tasfiye İşletme Müdürlüğü, Malatya Gümrük Müdürlüğü, Malatya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, Malatya Ticaret İl Müdürlüğü gibi birimleri tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı. Kısa zamanda faaliyete geçecek olan Sosyal Tesis ve Misafirhaneleri de gezen Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent TÜFENKCİ, “Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin” diyerek memnuniyetini dile getirirken Bölge Müdürü Havva Eksilmez’e başarılı çalışmalarından ötürü tebriklerini iletti.  Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Havva Eksilmez ise ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini belirtti.